Telesna pripravljenost je bila vedno del mene oz. del mojega načina življenja. Z leti mi jo je uspelo celo nadgraditi in dvigniti. Na takšen nivo, da se pri 37 letih počutim najbolj pripravljeno doslej in polno življenja.
Posebno zaslugo za to pripisujem goram, v katere sem se zaljubila in so me ponesle med gorske tekače, kjer sem našla svoj prostor pod soncem ter dosegla nekaj lepih rezultatov doma in v tujini. Ob tem sem postala balkanska prvakinja, svetovna veteranska prvakinja in naj gorska tekačica v Sloveniji v letih 2017 in 2019. Načrtujem pa, da bom v naslednjih dveh letih s sistematičnim pristopom in spremembo treninga še napredovala.
Pred vstopom v gorski tek je ohranjanje moje telesne pripravljenosti vključevalo lahkoten tek, kolesarjenje, plavanje, pohodništvo. Vadba za dobro počutje v obsegu sedem do deset ur tedensko.
Danes je pristop bistveno drugačen in bolj intenziven. Vključuje trening gorskega teka, funkcionalni trening in pilates. Tedensko v povprečju zberem 70 do 100 kilometrov s 3000 metri vzpona, tri do štiri ure funkcionalnega treninga in dve do tri ure Pilatesa.
Menim, da je skrb za telesno pripravljenost del prevzemanja odgovornosti za zdravje in srečo v življenju, ima pa tudi vpliv na ostala življenjska področja. Če se dobro počutimo v svoji koži, smo bistveno boljši prijatelj, partner, sodelavec … kar pripomore h kvaliteti življenja. Je naložba vase, ki se nam vrača na vsakem koraku in popotnica za kvalitetno starost.